KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7677129

nr 767 7129

Siri Rathsman

(1895-1974), Sverige

Blandteknik, Siri Rathsman (1895-1974), Komposition, motivets mått: 36 x 43 ca

Kondition: slitage, skador

Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 16 juli 2012
kl 18:24:51

3/7 15:11:26 1      100 kr
16/7 16:19:26 2      Vinnande bud

Siri Rathsman

Läs mer om Siri Rathsman